RSS
امروز پنج شنبه ، ۶ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

سیستم بانکی کشور، مطمئن و قابل اعتماد است

پرداخت بیش چهارهزار فقره وام رونق تولید در چهارمحال و بختیاری

تخلف برخی شرکت‌های سهام عدالت در پرداخت سود

کارگزاری سایپا به شرکت های بیمه ۶۹۸ میلیارد تومان بدهی دارد

تغییر ساعت کاری مدیریت شعب و شعب بانک توسعه تعاون

سکه طرح جدید به ۴ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسید

زمان مجمع سالانه بانک سینا اعلام شد

دلیل اصلی رشد اجاره بهای مسکن چیست؟

شفاف سازی صورت های مالی بانک صادرات

صادرات نفت در حال افزایش است

سود تلفیقی «وپارس» ۴۵۵ریال اعلام شد

دولت مصوبه مجلس را برای افزایش حقوق کارمندان اجرا کرد

جزییات پرداخت وام اجاره مسکن

عقب‌نشینی بازارهای آسیا پس از اظهارات مقامات بانک مرکزی آمریکا

تولید اطلاعات سالم مالی؛ اولویت حسابداری بنگاه‌ها

نرخ تورم استان تهران بیش از میانگین کشوری ثبت شد

رشد ۱۳ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی

بررسی چارچوب اصلاحات ساختار بودجه با رویکرد قطع وابستگی به نفت

صدور مجوز افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها

ارائه تسهیلات به فعالان حوزه تولید دستور کار اصلی نظام بانکی است

سود سهام عدالت عمده مشمولان غیر از دو بانک واریز شد

"تاپیکو" خریدار و فروشنده نبود

تسهیل خدمات بانکی برای مشتریان حقوقی بانک سامان

کاهش ۵۰ درصدی معاملات مسکن در پایتخت

دست رد رئیس فدرال رزرو به سینه ترامپ

پیشنهاد "نتاج" برای کاهش ریسک ورشکستگی بانک ها

۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۲/۱۳کد خبر: 156740
ایستانیوز: مدیر عامل بانک قوامین بر این باور است که با افزایش سرمایه بانک‌ها و منطبق کردن بانک‌های ایرانی با استانداردهای بین‌المللی، می‌توان تا حد زیادی ریسک ورشکستگی را کاهش داد و قدرت نقدینگی بانک‌ها را افزایش داد که در چنین شرایطی به طور حتم آثار آن شامل تمامی بخش‌های اقتصادی کشور خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،غلامحسن تقی نتاج، مدیرعامل بانک قوامین و از کارشناسان حوزه بانکی دراین باره در گفت‌وگو با صمت با بیان اینکه حرکت به سمت استانداردهای بین‌المللی و رعایت شاخص‌های پولی و بانکی حاکم بر دنیا، می‌تواند تا حد زیادی به کاهش نرخ ریسک روابط خارجی بانک‌های ایرانی ـ به‌ویژه در شرایط فعلی که در دوره پسابرجام قرار داریم ـ کمک کند، افزود: با توجه به همین موضوع، اگر بتوانیم دراین بازه زمانی، از فرصت به وجود آمده که تحریم‌ها لغو شده است، بهره ببریم و اقدام به استاندارد کردن سیستم بانکی کنیم، هرچند که اقدام سختی است اما به طور حتم اگر انجام شود، می‌تواند هزینه‌های ما را در حوزه پولی و اقتصادی کاهش دهد.
او با تاکید بر اینکه برای تحقق افزایش سرمایه بانک‌ها و بالا بردن توان اعتباردهی بانک‌ها، بدون تردید ابتدا باید وضعیت نامناسب اقتصادی و رکود حاکم بر بخش اقتصاد رفع شود، در ادامه افزود: باید تمامی نگرش‌ها و اصلاحات با توجه به شرایط اقتصادی و بر اساس واقعیت‌های اقتصادی انجام شود، چه در بازنگری نرخ سود بانکی، چه در نرخ تورم و حتی نرخ ارز. به نظر می‌رسد در صورتی که تمامی تغییرات در این بخش‌ها بر اساس عرضه و تقاضا و واقعیت‌های اقتصادی باشد، می‌تواند باعث خروج اقتصاد از رکود شود.
به گفته او درصورتی که این شاخص‌های مهم و اثرگذار در اقتصاد به درستی مدیریت شود، مشکلات بخش‌های اقتصادی مرتفع خواهد شد و به‌تبع آن، افزایش سرمایه بانک‌ها، بازگشت مطالبات معوق بانک‌ها و از سوی دیگر بدهی دولت به سیستم بانکی، پرداخت خواهد شد و به افزایش توان اعتباردهی، افزایش سرمایه و ارتقای جایگاه بانک‌ها در داخل و خارج از کشور کمک می‌کند.
وی بر این باور است که با افزایش سرمایه بانک‌ها و منطبق کردن بانک‌های ایرانی با استانداردهای بین‌المللی، می‌توان تا حد زیادی ریسک ورشکستگی را کاهش داد و قدرت نقدینگی بانک‌ها را افزایش داد که در چنین شرایطی به طور حتم آثار آن شامل تمامی بخش‌های اقتصادی کشور خواهد شد. ضمن اینکه در تعامل با دنیا، بانک‌های ایرانی می‌توانند از جایگاه بسیار مناسبی برخوردار شوند و در روابط بین‌المللی با سهولت و هزینه کمتری فعالیت کنند.
به گفته نتاج، از دیگر مزایایی که می‌توان برای تحقق این هدف برشمرد، این است که بسیاری از بخش‌های مختلف اقتصاد که با معضل تامین منابع مواجه هستند، می‌توانند از منابع بانکی بهره بیشتر و بهتری ببرند.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *