RSS
امروز دوشنبه ، ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
آخرین اخبار

اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان

اپلیکیشن پرداخت صاپ ٤٠ سکه بهار آزادی جایزه می‌دهد

تعطیلی خزانه جواهرات ملی در روز ۲۸ اسفند ماه

موزه بانک ملی ایران در ایام نوروز میزبان گردشگران است

۱۰ هزار میلیارد تومان وام خرید مسکن پرداخت شد

ادامه اصلاح مقررات بازار پایه فرابورس

پرداخت بیش از ۱۳ میلیارد ریال خسارت در یک فقره جرحی

تولید بیش از ۴ هزار خودرو در روز

رشد ۳۳۷۶واحدی شاخص بورس

کدام ارزها بیشترین وابستگی را به اقتصاد چین دارند؟

نفت برای هفتمین بار به بورس می‌آید

کاهش قیمت طلای جهانی

وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران وارد پکن شد

چرخ ادغام بانک ها به راه افتاد

قیمت دلار امروز به ۱۲۸۹۰ تومان رسید

مرغ محبوب‌ترین گوشتِ جهان ثروتمند است

اعلام نظر در باره پالرمو و CFT با رعایت منافع ملی

اقتصاد سالم زیر چتر ابزارهای مالی اسلامی

بازدید مدیرعامل بانک ملت از ۲ شرکت داروسازی در استان خراسان رضوی

مدیرعامل بانک ملت در جمع فرزندان شاهد:تکریم خانواده شهدا را وظیفه و افتخار می دانم

شرط بازگشت ارزش به پول ملی

تفکیک مصارف پایه پولی خلق شده توسط بانک مرکزی

در خصوص واگذاری شرکتهای"تامین سرمایه"

۱۱ هزار میلیارد ریال در بورس انرژی تامین مالی شد

۱۵۰ شعبه بانک تجارت میزبان مشتریان در تعطیلات نوروز

پیشنهاد "نتاج" برای کاهش ریسک ورشکستگی بانک ها

۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۲/۱۳کد خبر: 156740
ایستانیوز: مدیر عامل بانک قوامین بر این باور است که با افزایش سرمایه بانک‌ها و منطبق کردن بانک‌های ایرانی با استانداردهای بین‌المللی، می‌توان تا حد زیادی ریسک ورشکستگی را کاهش داد و قدرت نقدینگی بانک‌ها را افزایش داد که در چنین شرایطی به طور حتم آثار آن شامل تمامی بخش‌های اقتصادی کشور خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،غلامحسن تقی نتاج، مدیرعامل بانک قوامین و از کارشناسان حوزه بانکی دراین باره در گفت‌وگو با صمت با بیان اینکه حرکت به سمت استانداردهای بین‌المللی و رعایت شاخص‌های پولی و بانکی حاکم بر دنیا، می‌تواند تا حد زیادی به کاهش نرخ ریسک روابط خارجی بانک‌های ایرانی ـ به‌ویژه در شرایط فعلی که در دوره پسابرجام قرار داریم ـ کمک کند، افزود: با توجه به همین موضوع، اگر بتوانیم دراین بازه زمانی، از فرصت به وجود آمده که تحریم‌ها لغو شده است، بهره ببریم و اقدام به استاندارد کردن سیستم بانکی کنیم، هرچند که اقدام سختی است اما به طور حتم اگر انجام شود، می‌تواند هزینه‌های ما را در حوزه پولی و اقتصادی کاهش دهد.
او با تاکید بر اینکه برای تحقق افزایش سرمایه بانک‌ها و بالا بردن توان اعتباردهی بانک‌ها، بدون تردید ابتدا باید وضعیت نامناسب اقتصادی و رکود حاکم بر بخش اقتصاد رفع شود، در ادامه افزود: باید تمامی نگرش‌ها و اصلاحات با توجه به شرایط اقتصادی و بر اساس واقعیت‌های اقتصادی انجام شود، چه در بازنگری نرخ سود بانکی، چه در نرخ تورم و حتی نرخ ارز. به نظر می‌رسد در صورتی که تمامی تغییرات در این بخش‌ها بر اساس عرضه و تقاضا و واقعیت‌های اقتصادی باشد، می‌تواند باعث خروج اقتصاد از رکود شود.
به گفته او درصورتی که این شاخص‌های مهم و اثرگذار در اقتصاد به درستی مدیریت شود، مشکلات بخش‌های اقتصادی مرتفع خواهد شد و به‌تبع آن، افزایش سرمایه بانک‌ها، بازگشت مطالبات معوق بانک‌ها و از سوی دیگر بدهی دولت به سیستم بانکی، پرداخت خواهد شد و به افزایش توان اعتباردهی، افزایش سرمایه و ارتقای جایگاه بانک‌ها در داخل و خارج از کشور کمک می‌کند.
وی بر این باور است که با افزایش سرمایه بانک‌ها و منطبق کردن بانک‌های ایرانی با استانداردهای بین‌المللی، می‌توان تا حد زیادی ریسک ورشکستگی را کاهش داد و قدرت نقدینگی بانک‌ها را افزایش داد که در چنین شرایطی به طور حتم آثار آن شامل تمامی بخش‌های اقتصادی کشور خواهد شد. ضمن اینکه در تعامل با دنیا، بانک‌های ایرانی می‌توانند از جایگاه بسیار مناسبی برخوردار شوند و در روابط بین‌المللی با سهولت و هزینه کمتری فعالیت کنند.
به گفته نتاج، از دیگر مزایایی که می‌توان برای تحقق این هدف برشمرد، این است که بسیاری از بخش‌های مختلف اقتصاد که با معضل تامین منابع مواجه هستند، می‌توانند از منابع بانکی بهره بیشتر و بهتری ببرند.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *