RSS
امروز پنج شنبه ، ۴ بهمن ۱۳۹۷
آخرین اخبار

کاهش چشمگیر نسبت خسارت بیمه‌ های حوادث کوثر

افزایش تراکنش‌های اینترنتی بانک صادرات

نرخ تورم تولیدکننده خدماتی ۸.۸ درصد افزایش یافت

واگذاری سهام چهار انبار، یک سردخانه و یک سیلوی دولتی با مذاکره

واردات بدون انتقال ارز منتفی شد

پرداخت سه هزارو۶۰۸ میلیاردریال تسهیلات قرض‌الحسنه دربانک کارگشایی

اثر غیرمستقیم بخشنامه جدید بانک مرکزی در حذف حساب‌های پشتیبان

نوسانات جزئی نرخ ارز

نرخ سکه به ۴ میلیون و ۹۰ هزار تومان رسید

فردمحور کردن بیمه شخص ثالث نیازمند توجه همه جانبه به مزایا و معایب آن است

واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن

صندوق با درآمد ثابت پیروز رقابت با سپرده بانکی

نحوه انجام قرارداد سلف موازی در بورس کالا

ارزش بازار "سفارس" افزایش یافت

"وسبحان" خریدار و فروشنده بود

احتمال پنج عرضه اولیه در بورس تهران

زیان ۴۶ریالی سیمان تهران برای هر سهم

"والبر" ۷۰۱ میلیارد ریال سود واگذاری کسب کرد

"وغدیر" تنها فروشنده بود

«مهرام» سود ۵۳۶ ریالی را پوشش داد

مشاوران سازمان تامین اجتماعی از ۳۰ به ۹ نفر کاهش یافت

بانک سامان، خدمات شعبه‌ای را تلفنی ارایه می‌دهد

ضریب نفوذ بازار سرمایه افزایشی است

زیان ۵۹۶۸ریالی هر سهم بانک دی

افزایش سرمایه بانک‌ها در دستور کار شورای سران قوا

پیشنهاد "نتاج" برای کاهش ریسک ورشکستگی بانک ها

۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۲/۱۳کد خبر: 156740
ایستانیوز: مدیر عامل بانک قوامین بر این باور است که با افزایش سرمایه بانک‌ها و منطبق کردن بانک‌های ایرانی با استانداردهای بین‌المللی، می‌توان تا حد زیادی ریسک ورشکستگی را کاهش داد و قدرت نقدینگی بانک‌ها را افزایش داد که در چنین شرایطی به طور حتم آثار آن شامل تمامی بخش‌های اقتصادی کشور خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،غلامحسن تقی نتاج، مدیرعامل بانک قوامین و از کارشناسان حوزه بانکی دراین باره در گفت‌وگو با صمت با بیان اینکه حرکت به سمت استانداردهای بین‌المللی و رعایت شاخص‌های پولی و بانکی حاکم بر دنیا، می‌تواند تا حد زیادی به کاهش نرخ ریسک روابط خارجی بانک‌های ایرانی ـ به‌ویژه در شرایط فعلی که در دوره پسابرجام قرار داریم ـ کمک کند، افزود: با توجه به همین موضوع، اگر بتوانیم دراین بازه زمانی، از فرصت به وجود آمده که تحریم‌ها لغو شده است، بهره ببریم و اقدام به استاندارد کردن سیستم بانکی کنیم، هرچند که اقدام سختی است اما به طور حتم اگر انجام شود، می‌تواند هزینه‌های ما را در حوزه پولی و اقتصادی کاهش دهد.
او با تاکید بر اینکه برای تحقق افزایش سرمایه بانک‌ها و بالا بردن توان اعتباردهی بانک‌ها، بدون تردید ابتدا باید وضعیت نامناسب اقتصادی و رکود حاکم بر بخش اقتصاد رفع شود، در ادامه افزود: باید تمامی نگرش‌ها و اصلاحات با توجه به شرایط اقتصادی و بر اساس واقعیت‌های اقتصادی انجام شود، چه در بازنگری نرخ سود بانکی، چه در نرخ تورم و حتی نرخ ارز. به نظر می‌رسد در صورتی که تمامی تغییرات در این بخش‌ها بر اساس عرضه و تقاضا و واقعیت‌های اقتصادی باشد، می‌تواند باعث خروج اقتصاد از رکود شود.
به گفته او درصورتی که این شاخص‌های مهم و اثرگذار در اقتصاد به درستی مدیریت شود، مشکلات بخش‌های اقتصادی مرتفع خواهد شد و به‌تبع آن، افزایش سرمایه بانک‌ها، بازگشت مطالبات معوق بانک‌ها و از سوی دیگر بدهی دولت به سیستم بانکی، پرداخت خواهد شد و به افزایش توان اعتباردهی، افزایش سرمایه و ارتقای جایگاه بانک‌ها در داخل و خارج از کشور کمک می‌کند.
وی بر این باور است که با افزایش سرمایه بانک‌ها و منطبق کردن بانک‌های ایرانی با استانداردهای بین‌المللی، می‌توان تا حد زیادی ریسک ورشکستگی را کاهش داد و قدرت نقدینگی بانک‌ها را افزایش داد که در چنین شرایطی به طور حتم آثار آن شامل تمامی بخش‌های اقتصادی کشور خواهد شد. ضمن اینکه در تعامل با دنیا، بانک‌های ایرانی می‌توانند از جایگاه بسیار مناسبی برخوردار شوند و در روابط بین‌المللی با سهولت و هزینه کمتری فعالیت کنند.
به گفته نتاج، از دیگر مزایایی که می‌توان برای تحقق این هدف برشمرد، این است که بسیاری از بخش‌های مختلف اقتصاد که با معضل تامین منابع مواجه هستند، می‌توانند از منابع بانکی بهره بیشتر و بهتری ببرند.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *