RSS
امروز چهارشنبه ، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

اگر بانک مرکزی دخالت نکند، حباب سکه می‌ترکد

از "الف" تا "ی" ارزهای دیجیتالی

شگرد جدید صرافان در فروش ارز

زمان واریز یارانه مردادماه مشخص شد

امکان ثبت اینترنتی درخواست برای دریافت پایانه فروشگاهی بانک ملت

حمایت بانک کشاورزی از سنت حسنه ازدواج

انتشار شماره جدید ماهنامه بیمه دانا

پاسخگویی صددرصدی بیمه آسیا

افزایش اعتماد عمومی و رشد سرمایه‌گذاری در بانک شهر

نقش حساس تأمین اجتماعی در شرایط دشوار اقتصادی

مکاتبه مالیاتی بانک‌ها با جهانگیری

رشد ۲۴۰۰واحدی شاخص بورس

دستورالعمل توازن صادراتی تصویب شد

متوسط مالیات هر پزشک ۵.۷ میلیون

نرخ دلار به زیر ۸ هزار تومان رسید

انتخاب رئیس و نایب رئیس شورای عمومی سندیکای بیمه گران

شرکت مخابرات سرویس های ویژه به صنعت بیمه ارایه می دهد

بیمه گذاران الحاقیه بیمه بدنه خودرو تهیه کنند

سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار بیمه‌ای به ۴ میلیارد دلار رسید

دستورالعمل تامین و انتقال ارز هزینه‌های حمل‌ونقل کالا ابلاغ شد

راهکارهای ۱۰ گانه ساماندهی بازار مسکن

ابلاغ صورت‌های مالی نمونه به شرکت‌های کارگزاری

انتصاب مدیر امور سرمایه انسانی و آموزش بانک ایران زمین

نظام پیشنهادها، محور مجله شماره ۲۵۳ بانک ملی ایران

شارژ آزمایشی مگامدول چادرملو با موفقیت انجام شد

طی هفته گذشته به ثبت رسید؛

انعقاد ۸۵هزار قرارداد آتی سکه در بورس کالا

۱۶:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۸کد خبر: 151927
ایستانیوز: حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۸۵ هزار و ۷۰۲ قرارداد و ارزش آن به بیش از ۹هزار میلیارد و ۹۲۴میلیون ریال رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، طی هفته اخیر در بین سررسیدهای فعال بازار آتی سکه، بیش‌ترین حجم معاملات با ۷۲ هزار و ۵۶۶ قرارداد به معاملات تحویل شهریور سال آینده اختصاص داشت تا ارزش این سررسید نیز به بیش از هفت هزار میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال رسید. این در شرایطی است که سررسید تیر ماه سال ۹۵ با حجم ۸ هزار و ۵۳ قرارداد و به ارزش بیش ۸۵۴ میلیارد ریال در جایگاه دوم قرار گرفت.
 
همچنین قرارداد تحویل اسفند امسال نیز با دو هزار و ۸۷۳ قرارداد به ارزش بیش ۲۸۸ میلیارد ریال در جایگاه سوم معاملات قرار گرفت.
 
در پایان نیز رتبه آخر معاملات به قرارداد آتی سکه تحویل اردیبهشت با دو هزار و ۲۱۰ قرارداد به ارزش ۲۲۸ میلیارد ریال اختصاص یافت.
 
نکته قابل توجه در معاملات هفتگی آتی این بود حجم قرارداهای سررسید اسفند بیشتر از اردیبهشت سال ۹۵ بود که فعالان بازار عامل اصلی آن را رشد تقاضا قبل از سال جدید عنوان کرده اند.
 
از طرفی بررسی روند معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته نشان می دهد بهای سکه در سررسیدهای مختلف با افزایش روبه رو شد؛ به طوری که سکه تحویل اسفند با قیمت یک میلیون و ۱۷ هزار تومان به فروش رسید که افزایش ۰/۷۷ درصدی را در روز پنج شنبه به ثبت رساند. قرارداد تحویل اردیبهشت نیز با قیمت یک میلیون و ۴۹ هزار تومان معامله شد و رشد ۰/۳۶ درصدی را در این روز تجربه کرد. سکه تحویل تیر سال آینده با قیمت یک میلیون و ۸۲ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت و با افزایش ۰/۳۴ درصدی نسبت به روز چهار شنبه اخیر رو به رو شد. در آخر نیز سکه سررسید شهریور ماه با رشد۱/۶۶ درصدی با قیمت یک میلیون و ۱۱۳ هزار تومان معامله شد.
 
به گفته کارشناسان بازار سکه، طی این روزها تقاضا برای سکه آتی و نقدی افزایش یافته و به نظر می رسد بهای سکه در ماه پایانی سال جاری به دلیل رشد تقاضا افزایش بیشتری را تجربه کند .
 
از سویی قیمت سکه نقدی طی روز پنجشنبه گذشته، نسبت متغیرهای کلیدی بر قیمت سکه یعنی طلای جهانی و نرخ ارز، واکنش نشان داد و افزایش اندکی را تجربه کرد؛ به طوری که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به قیمت یک میلیون و ۳ هزار تومان رسید. نیم‌سکه نیز با قیمت ۵۰۸ هزار تومان، ربع سکه با قیمت ۲۷۳ و سکه یک گرمی با نرخ ۱۸۷ هزار تومان در این روز به فروش رسید.
 
به گزارش بورس کالا ،همچنین در بازارهای جهانی به نظر می رسد قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر آمارهای اشتغال آمریکا و سایر آمارهای مهم اقتصادی این کشور منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. گمانه زنی های مربوط به وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا نیز تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا در هفته آینده خواهد داشت.
 
 
 
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *