RSS
امروز سه شنبه ، ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

افت قیمت سهام خودرویی ها در بورس

فهیمی :لحظه ای فعالیت بین المللی را ترک نمی کنیم

برگزاری مراسم تودیع و معارفه معاون جدید امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد

بانک تجارت ارز مسافرتی پرداخت می‌کند

برپایی دور ششم قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه بانک اقتصادنوین

چند ایرانی "بیمه" نیستند؟

٩٥٠ هزار راننده تحت پوشش تامین اجتماعی

سیمان در آستانه افزایش قیمت

سایپا پس از ۴ سال دوباره زیان‌ده شد

دلیل اخراج زیرمجموعه سایپا از بورس

ام الامراض مشکلات ایران در بودجه است

زور دوباره طلا برای بازگشت به اوج قیمت

انتقاد تند عزیزی از سیاست‌های اقتصادی دولت

جلسه روسای سه قوه با محور حمایت از بازار سرمایه

افزایش سود دهی بیمه پارسیان در سال ۹۶

کاهش سهم وام از بهای مسکن به ۲۸ درصد

پاسخ سازندگان مسکن مهر پردیس به ادعاهای بانک مسکن

بانک مرکزی زیربار ارائه اطلاعات حساب‌های بانکی می‌رود؟

ریشه مشکلات اقتصاد ایران

کاهش قیمت سکه طرح جدید

سیاست‌های مالی ایران بر اساس چرخه درآمد نفت است

طرح با اشتغال ۳۱ هزار نفر در بانک صنعت و معدن در حال اجرا است

بانک صنعت و معدن مقام نخست قرارداد عاملیت اعطای تسهیلات ارزی

کتاب بانکداری مرکزی، ثبات پولی و مالی، نظریه و عمل رونمایی شد

لزوم جراحی در ساختار بودجه

طی هفته گذشته به ثبت رسید؛

انعقاد ۸۵هزار قرارداد آتی سکه در بورس کالا

۱۶:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۸کد خبر: 151927
ایستانیوز: حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۸۵ هزار و ۷۰۲ قرارداد و ارزش آن به بیش از ۹هزار میلیارد و ۹۲۴میلیون ریال رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، طی هفته اخیر در بین سررسیدهای فعال بازار آتی سکه، بیش‌ترین حجم معاملات با ۷۲ هزار و ۵۶۶ قرارداد به معاملات تحویل شهریور سال آینده اختصاص داشت تا ارزش این سررسید نیز به بیش از هفت هزار میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال رسید. این در شرایطی است که سررسید تیر ماه سال ۹۵ با حجم ۸ هزار و ۵۳ قرارداد و به ارزش بیش ۸۵۴ میلیارد ریال در جایگاه دوم قرار گرفت.
 
همچنین قرارداد تحویل اسفند امسال نیز با دو هزار و ۸۷۳ قرارداد به ارزش بیش ۲۸۸ میلیارد ریال در جایگاه سوم معاملات قرار گرفت.
 
در پایان نیز رتبه آخر معاملات به قرارداد آتی سکه تحویل اردیبهشت با دو هزار و ۲۱۰ قرارداد به ارزش ۲۲۸ میلیارد ریال اختصاص یافت.
 
نکته قابل توجه در معاملات هفتگی آتی این بود حجم قرارداهای سررسید اسفند بیشتر از اردیبهشت سال ۹۵ بود که فعالان بازار عامل اصلی آن را رشد تقاضا قبل از سال جدید عنوان کرده اند.
 
از طرفی بررسی روند معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته نشان می دهد بهای سکه در سررسیدهای مختلف با افزایش روبه رو شد؛ به طوری که سکه تحویل اسفند با قیمت یک میلیون و ۱۷ هزار تومان به فروش رسید که افزایش ۰/۷۷ درصدی را در روز پنج شنبه به ثبت رساند. قرارداد تحویل اردیبهشت نیز با قیمت یک میلیون و ۴۹ هزار تومان معامله شد و رشد ۰/۳۶ درصدی را در این روز تجربه کرد. سکه تحویل تیر سال آینده با قیمت یک میلیون و ۸۲ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت و با افزایش ۰/۳۴ درصدی نسبت به روز چهار شنبه اخیر رو به رو شد. در آخر نیز سکه سررسید شهریور ماه با رشد۱/۶۶ درصدی با قیمت یک میلیون و ۱۱۳ هزار تومان معامله شد.
 
به گفته کارشناسان بازار سکه، طی این روزها تقاضا برای سکه آتی و نقدی افزایش یافته و به نظر می رسد بهای سکه در ماه پایانی سال جاری به دلیل رشد تقاضا افزایش بیشتری را تجربه کند .
 
از سویی قیمت سکه نقدی طی روز پنجشنبه گذشته، نسبت متغیرهای کلیدی بر قیمت سکه یعنی طلای جهانی و نرخ ارز، واکنش نشان داد و افزایش اندکی را تجربه کرد؛ به طوری که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به قیمت یک میلیون و ۳ هزار تومان رسید. نیم‌سکه نیز با قیمت ۵۰۸ هزار تومان، ربع سکه با قیمت ۲۷۳ و سکه یک گرمی با نرخ ۱۸۷ هزار تومان در این روز به فروش رسید.
 
به گزارش بورس کالا ،همچنین در بازارهای جهانی به نظر می رسد قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر آمارهای اشتغال آمریکا و سایر آمارهای مهم اقتصادی این کشور منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. گمانه زنی های مربوط به وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا نیز تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا در هفته آینده خواهد داشت.
 
 
 
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *