RSS
امروز چهارشنبه ، ۴ بهمن ۱۳۹۶
آخرین اخبار

استقبال از بسته‌های جدید اعتباری موسسه کاسپین

دولت مراقب استفاده از اوراق مشارکت باشد

عرضه «اخزا۶۰۶» در فرابورس

محقق نشدن ۲۹ درصد درآمدهای بودجه سال ۹۶

«همراه بانک» بانک ایران زمین رونمایی شد

حرکت بانک‌ها به سمت بانکداری باز

افزایش درآمد بانک‌ها از محل سرویس‌های خاص

افزایش درآمد بانک‌ها از محل سرویس‌های خاص

صندوق سرمایه‌گذاری نگین بالاتر از پیش‌بینی سود پرداخت کرد

امکان پرداخت از طریق تلفن‌همراه

برای دیجیتالی شدن ساختار بانک ها تغییر می کند

شبکه بانکی نیازمند جراحی بزرگ است

پیامک لحظه ای بانک تجارت پولی شد

بانک های بورسی تحت فشار هستند

نگرانی نسبت به آینده اقتصادی دلیل گرانی دلار

فروشگاه هوشمند به صنعت PSP آمد

رای‌گیری مجدد برای افزایش حقوق سال۹۷

پرداخت وام به۳۳هزار زن سرپرست خانوار

کارمزدها مهم‌ترین چالش صنعت پرداخت

پرداخت ۵۷هزار فقره تسهیلات سرمایه درگردش توسط بانک ملی

دلار۴۵۸۸تومان شد

رشد ۵۹۶واحدی شاخص بورس

رونمایی‌از سکه جدید ۵هزار ریالی

کمیته رصد تحولات بازار ارز تشکیل می‌شود

جمشیدبسم‌الله‌ها دوباره آمده‌اند؟!

اولین خریداران مسکن در پسابرجام کدامند؟

۱۳:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۶کد خبر: 149990
ایستانیوز:یک کارشناس مسکن، مستاجران واحدهای مسکونی لوکس را مشتریان بالقوه خرید مسکن متوسط دانست که می‌توانند اولین گروه از خریداران مصرفی مسکن در سال آینده را تشکیل دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،احمد تولا اظهار کرد: هم‌اکنون قیمت رهن یک واحد مسکونی لوکس با قیمت یک واحد مسکونی متوسط برابری می‌کند. این عددهای درشت نشان می‌دهد اگر اجاره‌نشینان واحدهای لوکس یک قدم به عقب بردارند می‌توانند به مشتریان بالفعل مسکن متوسط تبدیل شوند. وقتی بازار مسکن به این نقطه می‌رسد به مرور زمان متقاضیان واقعی این احساس را پیدا می‌کنند که باید پول خود را برای خرید اختصاص دهند که احتمالا اواسط سال آینده به این نقطه خواهیم رسد.
 
به گزارش ایستانیوز به نقل از ایسنا، وی افزود: خریداران مصرفی مسکن در کلیه دهک‌های جامعه هم‌اکنون از لحاظ روانی به این نقطه رسیده‌اند که وقت خرید است اما هنوز قدرت خرید ندارند. در این خصوص سیاست‌های تزریق نقدینگی توسط دولت یا ورود سرمایه‌گذاری خارجی در شرایط پسابرجام می‌تواند گپ قدرت خرید و قیمت واقعی مسکن را در سال آینده پر کند.
 
تولا با پیش‌بینی این‌که در صورت تامین نقدینگی در سال آینده استقبال از خرید مسکن خود را نشان می‌دهد، گفت: در حال حاضر حجم تقاضای انباشته‌ای در بخش مسکن وجود دارد که ظرفیت بالقوه ورود به بازار مصرف است اما توان خرید ندارد.
 
به گفته این کارشناس مسکن اواسط سال 95 نیاز انباشته مسکن خود را نشان می‌دهد. لذا این‌که دولت و سیاست‌گذاران بخش مسکن چه پاسخی به این قضیه دارند بسیار مهم است.
 
وی افزود: دو دسته خریدار مسکن وجود دارد؛ دسته اول کسانی هستند که مسکن را برای سرمایه‌گذاری می‌خرند و دسته دوم خریداران مصرفی هستند. هم‌اکنون دوعامل خریداران از اقدام به خرید باز می‌دارد. هردو این گروه طی دو سه سال اخیر منتظر ایجاد شرایط باثبات ماندند تا به نقطه انتهایی برای اقناع خرید برسند. با این حال خریداران مصرفی با مشکل دیگری به نام عدم توان خرید مواجهند.
 
این کارشناس مسکن به افزایش 10.4 درصدی اجاره بها طی شش ماهه ابتدایی سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: بعضی افراد اظهار می‌کنند چون مسکن خالی در کشور زیاد است نیاز به تولید مسکن نداریم. اما افزایش اجاره بها نشان داد که نیاز مسکن به جای خود باقی است ولی اقدام به خرید کاهش یافته است. این افزایش اجاره بها در نقطه‌ای مجبور به توقف است و تبدیل به نیاز خرید مسکن خواهد شد.
 » ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *