RSS
امروز سه شنبه ، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار

تسهیل ورود شرکت‌ها به بورس

افزایش ۴۰ هزار و ۴۱۷ واحدی شاخص بورس تهران

بخشودگی ۹۰ درصدی جرائم با پرداخت مالیات تا پایان تیر ماه

محسن قادری معاون فناوری اطلاعات بانک گردشگری شد

دسترسی به اطلاعات بیمه شخص ثالث در بیمه ایران معین فراهم شد

خدمات رسانی ۱۰۰ درصدی سامانه‌های بانک شهر به مردم خوزستان

تقاضای گسترده خرید بلوکی سهام عدالت نشانه ارزندگی آن است

نرخ دلار ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ روی ١٧٠٧٠ تومان ثابت ماند

نفت به بالای ۳۵ دلار رسید

نوبخت: نرخ بیکاری در کشور به ۱۰.۷ درصد کاهش یافت

طلا خیال عقب‌نشینی ندارد

افت خفیف دلار

تکلیف سود سالانه سهام عدالت پس از فروش آن چه می‌شود؟

حکم قطعی متهمان پرونده سکه ثامن صادر شد

تصویر خردادی بازار مسکن پس از حذف قیمت آگهی‌ها

۳پیشنهاد پولی و مالی برای مقابله با آثار اقتصادی کرونا

آغاز رسمی معاملات سهام عدالت در بورس

22 نکته از صحبت های"همتی"در صحن علنی مجلس

ورود دوباره شاخص بورس به کانال یک میلیون واحدی

نرخ دلار نیمایی، عامل اصلی تحرک بازارسرمایه

رشد چشمگیر میزان دارایی های بانک ایران زمین تا پایان سال ۹۸

صیانت بیمه مرکزی از سرمایه های انسانی

مجمع بیمه "ما" به صورت آنلاین برگزار می شود

جهش بیمه سرمد به کانال هزار میلیاردی

دسترسی الکترونیکی بیمه گذاران بیمه "ما" به اطلاعات بیمه شخص ثالث

چرا بورس های جهانی ریخت ؟

چین آغازگر بحران دیگر اقتصادی خواهد بود؟
۹:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۹کد خبر: 146371
ایستانیوز: مرتضی ایمانی راد تحلیل گر اقتصاد بین الملل در تحلیل شرایط جدید اقتصاد ایران و عواملی که به تعطیلی بازارهای سهام در چین منجر شد در تحلیل در کانال تلگرام موسسه بامداد نوشت: چین می تواند بحران جدید اقتصاد جهانی را شروع کند.
به گزاش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، اول: اینکه بازارهاى مالى جهان با نوسان عجیبى در هفته اول سال نو را شروع کرد. این حرکت شتاب آلود هر چند که نشان دهنده هیجانات ابتداى سال است ولى در عین حال نشان مى دهد که اقتصاد جهان در سال ٢٠١٦ همراه با نوسانات بالایى خواهد بود. 
 
دوم : در بازارهاى جهانى در سال ٢٠١٦ پیش بینى یک اصلاح جدى در بازارهاى بورس مى شود که زمزمه هاى آن را در هفته اول در بازار چین دیدید. این نوسانات ادامه خواهد داشت . 
 
سوم : بازارهاى جهانى نشان دادند که در همین یک هفته چقدر شکننده و ناپایدارند. این مطلب را در مصاحبه با خبر آنلاین مطرح کرده ام و به نظرم ثباتى که به ظاهر به نظر می رسد ، بازارهاى جهانى فاقد آن هستند. افزایش قیمت طلا در بازارهاى جهانى نشان دهنده این شکنندگى است . 
 
چهارم : روند تضعیف پولهاى کالا پایه رو به افزایش است . طبیعى است که قیمت مواد اولیه هم  رو به کاهش است . نفت هم همانطور که می بینید  هر روز کاهش پیدا می کند. احتمال شکستن قیمت نفت و افتادن در کانال بیست دلار زیاد است و در نتیجه هر پدیده ، وضعیت و یا کالایى که مرتبط با نفت باشد همراه با تغییرات قابل توجه خواهد بود. البته این وضعیت ادامه دار نخواهد بود چون قیمت کالاها دارد به کف تاریخى خود می رسد.
 
 پنجم :طلا براى حفاظت سرمایه گذاران براى شرایط پر التهاب کنونى گزینه خوبى است و بنابراین تا موقعى که نوسانات ارزى بالا باشد طلا بالا مى رود. به محض آرام شدن نوسانات ارزى طلا نیز شروع به کاهش خواهد کرد. 
 
ششم:در شرایط فعلى یورو به عنوان یک funding currency عمل می کند. یعنى یورو در شرایط فعلى با توجه به نرخ بهره پایین ، تقاضا برایش زیاد مى شود ( این تقاضا عمدتا تقاضاى carry trade است ) و و این پول براى شورت کردن ( یا فروختن ) پولهایى مورد استفاده قرار می گیرد که داراى نرخ بهره بالایى هستند. در نتیجه در کوتاه و حتى میان مدت ممکن است یورو افزایش داشته باشد و به تدریج که نوسانات در بازار کمتر مى شود یورو کاهش خواهد داشت و از سقف فعلى هم ممکن است کمتر شود. 
 
هفتم: شکست عجیب بازار بورس چین نشان داد که چین بسیار شکننده تر از آن است که عده اى باور می کردند. وقتى مدت پنج سال است که در هر فصل تولید این کشور در حال کاهش است ، حتما یک مشکلى وجود دارد. در نتیجه شکست شاخص بورس در چین به معنى شکست مجدد قیمت مواد اولیه در سطح جهانى است . همراه با اینها ارزهاى کالا پایه نیز تضعیف خواهند شد.
 
 هشتم: تضعیف یکباره یوآن در یکهفته اول سال میلادى نشان مى دهد که قیمت مواد اولیه و از جمله نفت استعداد بیشترى براى کاهش دارد. ولى اگر ساختار اقتصادى جهان ثابت بماند، احتمال به کف رسیدن قیمت ها در سال جارى میلادى بسیار زیاد است.
 
 نهم: بهترین ارز براى سرمایه گذارى در سال ٢٠١٦ به نظر میرسد ین ژاپن باشد. هر چند که با تضعیف صادرات و تولید در ژاپن احتمال اینکه بانک مرکزى ژاپن عرضه ین را براى پایین آوردن قیمت آن در بازار جهان زیاد کند خیلى زیاد است . ولى این بار اثر تزریق ین به بازارهاى جهانى قدرت سابق را نخواهد داشت و بیشتر به صورت یک شوک موقتى عمل خواهد کرد.
 
 دهم:  دلا رامریکا هم کماکان قدرت خود را حفظ خواهد کرد و احتمال اینکه فدرال رزرو امریکا مجددا نرخ بهره را بالا ببرد هست . دهم - با توجه به نوسان بازارها و مخصوصا در انتهاى هفته ها ، معقول است که تا موقعى که بازار آرام نشده است مدیریت نقدینگى خود را با حساسیت زیاد مراقبت کنند.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *