RSS
امروز سه شنبه ، ۶ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار

تشکیل ستاد بحران بیمه دی در استان گلستان

بازدید روسای شعب استان های گلستان و مازندران بیمه ما از مناطق سیل زده

بیمه کوثر در کنار سیل زدگان گلستان از روز اول حادثه

آمادگی بیمه آسیا برای پرداخت خسارت سیل استان های گلستان و مازندران

پرداخت خسارت زیان‌دیدگان سیل در شمال کشور

استمهال پرداخت بدهی محکومین رانندگی مازندران و گلستان

نقش آفرینی بورس کالا در رونق تولید

وضعیت ارز دانشجویی در سال۹۸ چگونه خواهد بود؟

بزرگترین اشتباه اقتصادی دولت در سال۹۷ چه بود؟

رشد ۵۳۵ واحدی شاخص بورس

در تحقق شعار سال تمام توان خود را به کار خواهیم بست

وضعیت اقتصاد ایران در سال ۹۸

بانکداران رفاه به یاری سیل زدگان شتافتند

هشدار به بانک های ناتراز

حق بیمه شخص ثالث ۱۵ درصد گران شد

حضور فعال بانک رفاه در مناطق سیل زده

کمک به سیل زدگان، قابل کسر درآمد مشمول مالیات پرداخت کنندگان است

قیمت طلای جهانی گران شد

رشد ۸۲۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس

استقرار پایگاه کمک رسانی بانک قرض الحسنه مهر ایران در گلستان

رشد ۱۵۰ درصدی ارزش معاملات بازار سهام

یک کشتارگاه دولتی ۱۱ میلیارد تومان فروخته شد

مسابقه اینستاگرامی نوروزی بانک شهر

پرداخت فوری خسارت قربانیان سیل شمال کشور

آمادگی بیمه پارسیان جهت رسیدگی به پرونده های بیمه‌گذاران آسیب دیده از سیل

واگذاری ۲۴۰ میلیون سهم بانک آینده به یک شخص حقیقی

۱۴:۸ - ۱۳۹۴/۸/۵کد خبر: 135874
ایستانیوز:بازار سهام امروز در حالی با سبز شدن دسته جمعی همه نماگرهای منتخب خود روبرو شد که به نظر می‌رسید پس از عبور فضای بهت‌زده ناشی از ارائه گزارش‌های نه چندان مطلوب شرکت‌ها، بهانه‌ای برای ورود دوباره خریداران بویژه نوسانگیر پیدا کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه 5 آبان ماه 94، با 119 واحد افزایش به رقم 62 هزار و 923 واحد رسید.
 
شاخص قیمت وزنی نیز با افزایش 46 واحدی در پایان معاملات امروز این بازار خود را به رقم 46 هزار و 617 واحد رساند.
 
شاخص سهام آزاد شناور اما با 158 واحد افزایش عدد 69 هزار و 950 واحد را تجربه کرد.
 
شاخص بازار اول نیز در حالی با رشد 129 واحدی به عدد 43 هزار و 867 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم بدون تغییر روی رقم 138 هزار و 587 واحد ایستاد.
 
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیکفس) با یک واحد افزایش عدد 701 واحد را به نمایش گذاشت.
 
طی معاملات امروز نماد معاملاتی سه شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با 45 واحد، بانک ملت با 23 واحد و پالایش نفت بندرعباس با 19 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس به جای گذاشتند. در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان قائن با 10 واحد و گروه مپنا و فولاد خوزستان هر یک تا 6 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه نماگر به نام خود ثبت کردند.
 
طی معاملات امروز ارزش کل معاملات بورس تهران به بیش از 48 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 236 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 22 هزار و 893 نوبت داد و ستد بود.
 
بر اساس این گزارش امروز نماد معاملاتی شرکت‌های شیشه و گاز به همراه حق تقدم خرید این شرکت، سرمایه‌گذاری غدیر، ماشین‌سازی اراک، لیزینگ‌ خودور غدیر، سبحان دارو، آهن و فولاد ارفع از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان بهبهان، سیمان درود، سیمان شاهرود، سیمان صوفیان، سیمان داراب،‌صنایع شیمیایی فارس، لبنیات پاک، سرمایه‌گذاری و صنعتی سپنتا، کاشی پارس، پشم شیشه ایران، دشت مرغاب، سالمین، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، ماشین‌سازی نیرومحرکه، فیبر ایران، صنایع لاستیکی سهند، توسعه معدنی و صنعتی صبا نور، نفت سپاهان، سرمایه‌گذاری توسعه صنایع سیمان بازگشایی شدند.
 
امروز در بازار سهام 240 میلیون سهم بانک آینده از سوی سهامدار عمده این بانک به یک شخصی حقیقی به ارزش 28 میلیارد و 800 میلیون تومان و به قیمت هر سهم 120 تومان واگذار شد.
 
این گزارش حاکی است امروز همچنین معاملات کد به کد از سوی برخی حقوقی‌ها پیگیری شد به طوری که در نماد معاملاتی پتروشیمی مبین بیش از 16 میلیون سهم به ارزش 5 میلیارد تومان از سوی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به کد شرکت‌های تابعه آن کد به کد شد.
 
در نماد معاملاتی بانک ملت نیز معاملات درون گروهی به جابه‌جایی اندکی کمتر از 10 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد و 955 میلیون تومان منتهی شد.
 
در نماد معاملاتی پتروشیمی جم نیز 3 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان از سوی حقوقی این شرکت کد به کد شد.
 
 امروز حجم و ارزش معاملات سهام در پایین‌ترین عمق قابل تصور در این بازار دنبال شد. این در حالی است که به نظر می‌رسید روند معاملات به آرامی در حال گرایش به سمت خرید سهام است به طوری که با عبور از فضای بهت‌زده گزارش‌های شش ماهه شرکت‌ها، به نظر می رسید بازار سهام انگیزه‌ای دوباره برای متقاضیان سهام به ویژه نوسانگیران ایجاد کرده است.» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *