آخرین اخبار

جهانی شدن در عصر انقلاب چهارم صنعتی، محور اجلاس داووس ۲۰۱۹

۱۷ هزار نفر با سپرده کوتاه‌مدت طرح ٦٧ از بانک صادرات وام ۶ درصدی گرفتند

جذب بازارهای جدید بیمه‌ای، رسالت اصلی شبکه فروش

توسعه معاملات الگوریتمی در دستور کار سازمان بورس

کانال ویژه مالی اروپا در آستانه راه اندازی است

یک جایگاه سوخت دولتی واگذار می‌شود

یارانه نقدی دی ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد

بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از طرح‌های شهر سیرجان

انتقال بخشی از وظایف سازمان خصوصی سازی به وزارت اقتصاد

افتتاح نیروگاه آراد سیرجان با حضور مدیرعامل بانک توسعه تعاون

واگذاری پرسپولیس و استقلال به پیشکسوتان قطعی نیست

بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های معوق کمتر از ۱۰۰ میلیون

ارز وارداتی کشور توسط بانک مرکزی تامین شد

بهبود شرایط تبادلات بانکی

معرفی خدمات بانک ملی با ابزارهای نوین

۱۴۵ هزار میلیارد تومان واگذاری در ۱۷ سال

برزخ افزایش حقوق کارگران

قیمت دلار به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

تورم ۱۰ میلیون درصدی در انتظار ونزوئلا!

۶۰ درصد از متقاضیان وام مسکن کنار کشیدند!

درخواست توقف صدور مجوز ایجاد صندوق‌های بازنشستگی خصوصی

مردم مراقب شرکت‌های مدعی سهامداری در بورس‌های غربی باشند

راه اندازی قرارداد آتی زعفران نگین سررسید اسفند ۹۷

شرایط دریافت تسهیلات مضاربه بانک ملّی

رفع همپوشانی بیمه‌ای با اتمام اعتبار دفترچه‌ها

جزئیات حق بیمه روستائیان

۱۸:۱۰ - ۱۳۹۴/۲/۲۷کد خبر: ۱۱۰۲۸۵
ایستانیوز: مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ضمن اشاره به برنامه‌ای این صندوق تا پایان سال گفت: توسعه دفاتر، کارگزاری‌ها و همچنین ثبت نام به صورت اینترنتی از روستائیان از برنامه‌ای اصلی خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،محمد رضا رستمی سومین مدیر عامل بیمه کشاورزان،روستائیان و عشایر پس از سید مجید موسویان و سید حمید کلانتری که هم اکنون مسئولیت این صندوق را به عهده دارد.
در ابتدا به شرایط عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر اشاره کرد و گفت: تابعیت جمهوری اسلامی ایران، داشتن حداقل 18 سال سن، عقد قرار داد و پرداخت پنج درصد سطح درآمدی انتخابی بیمه شده به عنوان حق بیمه، از شرایط عمومی عضویت برای تمامی روستائیان، کشاورزان غیر ساکن و عشایر کشور است.
وی گفت:سکونت در روستا و یا مناطق عشایری که باید به تأیید شورای اسلامی روستا و یا اداره کل امور عشایری شهرستان رسیده باشد؛از سال 1392، هم طی قراردادی با سازمان تعاون روستایی کشور، تمامی کشاورزان غیر ساکن در روستا، هم می‌توانند با شرایطی لازم به عضویت صندوق درآیند.
رستمی با اشاره به این شرایط بیان داشت:هنگام شروع عضویت در صندوق، مشمول بیمه اجباری نزد سایر صندوق‌ها و سازمان‌های بیمه‌ای و بازنشستگی کشور نباشند-در یکی از مشاغل 230 گانه اعلامی توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران باشند-معرفی نامه وی توسط اداره جهاد کشاورزی و یا نظام صنفی کشاورزی استان تائید شده باشد.
مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ادامه داد: حق بیمه دراین صندوق،پانزده درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که 5 درصد آن را بیمه شده پرداخت می‌کند و 10 درصد آن را دولت تأمین می نماید. دولت در حمایت از روستائیان،کشاورزان و عشایر دو برابر حق بیمه هر فرد را خود به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر پرداخت می‌کند.
وی تصریح کرد: در سال‌هایی که مناطق روستایی دچار خشکسالی ، آفت زدگی ، مرگ و میر دام و یا بروز حوادث غیر مترقبه شود، دولت علاوه بر سهم خود، سهم بیمه شده را نیز پرداخت می‌کند.
مزایای عضویت درصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان وعشایر
رستمی خاطر نشان کرد: هرزن ومرد روستایی،عشایری و کشاورز غیر ساکن در روستا که حداقل 65 سال سن 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، می تواند ازمزایای مستمری پیری استفاده کند و حداقل حقوق معادل دو سوم سطح درآمدی انتخاب شده‌ای که در همان سال حق بیمه مربوط به آن را پرداخت نموده است، دریافت کند.
مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت:فوت ناشی از کار افراد واجد شرایط تحت تکفل بیمه شده‌ای که در اثر حوادث ناشی از کار فوت کند، با هرمیزان سابقه پرداخت حق بیمه، مشمول برخورداری از مستمری بازماندگان خواهند شد و فوت غیر ناشی از کار بازماندگان واجد شرایط تحت تکفل بیمه شده متوفی که در اثر بیماری یا حادثه غیر ناشی از کار، طبق مقررات صندوق با دارا بودن حداقل یک سال سابقه بیمه و نود روزطی سال آخر، مشمول دریافت مستمری می باشند.
به گفته وی چنانچه بیمه شده صندوق در اثر حوادث ناشی از کار، توسط کمیسیون‌های پزشکی صندوق، از کارافتاده کلی شناخته شود، بدون در نظر گرفتن مدت پرداخت حق بیمه، می‌تواند تا پایان عمر و پس از آن افراد تحت تکفل وی از مزایای مستمری ماهانه استفاده کنند.
رستمی در ادامه با اشاره  دیگر مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر افزود: متقاضی که پس از بیمه شدن در اثر حادثه غیر ناشی از کار یا بیماری، به تشخیص کمیسیون های پزشکی صندوق، از کارافتاده کلی شناخته شود، با داشتن حداقل یک سال سابقه بیمه و به شرط آن که ظرف سال آخر منتهی به شروع بیماری، وقوع حادثه و یا تاریخ از کارافتادگی حق بیمه 90 روز را پرداخت کرده باشد، می تواند از مزایای مستمری استفاده کند.
نحو ثبت نام از متقاضیان در بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
 وی در ادامه به نحوه ثبت‌نام از متقاضیان جهت پوشش در بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اشاره و افزود: فرم‌های مخصوصی برای ثبت‌نام در این صندوق نظر گرفته شده است که این فرم‌ها توسط 3500 کارگزار در استان‌های مختلف در اختیار روستائیان و کشاورزان قرار می‌گیرد.
مدیر عامل بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر ادامه داد: هم اکنون در 29 استان دفتر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر فعال هستند که به زودی در استان‌های تهران و البرز نیز دفاتر جدیدی راه‌‌اندازی خواهد شد.
رستمی خاطرنشان کرد: از جمله کارهایی که در دفاتر استانی بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر انجام می‌شود، سرپرستی و هدایت کارگزاری‌ها جهت ثبت‌نام از متقاضیان است.
وی گفت: تعداد کارگزاریها جهت ثبت‌نام از متقاضیان در استان‌ها متفاوت است و کارگزارایها ما تعاونی روستایی، دهیاری‌ها و بخشداری‌ها و... هستند.
مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بیان داشت: این صندوق به کارگزاریها در استان‌های مختلف مجوز لازم را صادر کرده است و این مجموعه اقدام به ثبت‌نام متقاضیان می‌کنند.
ثبت نام به صورت اینترنتی در آینده/ واریز حق بیمه به صورت یکجا
رستمی افزود: علاوه بر ثبت‌نام از طریق کارگزاریها در استان‌های مختلف، به زودی طرحی اجرا خواهد شد که ثبت‌نام از طریق اینترنتی برای افراد و متقاضیان انجام می‌گیرد و افراد می‌توانند با ورود به سامانه مدنظر، مشخصات خود را ثبت و با واریز حق بیمه به صورت غیر حضوری، تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار بگیرند.
وی خاطرنشان کرد:‌ در بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کار به گونه‌ای تعریف شده است که خدمات بیمه‌ای به صورت ساده، روان و در کمترین زمان ممکن دراختیار بیمه شدگان قرار گیرد به همین جهت در زمان ثبت‌نام از بیمه شدگان، حق بیمه به صورت یکجا پرداخت می‌شود.
 مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در ادامه این گفت‌وگو با اشاره به میزان پرداخت حق بیمه از سوی بیمه شدگان گفت: در بیمه اجتماعی روستاییان و کشاورزان به میزان هر یک ریال دو برابر آن از سوی دولت پرداخت می‌شود.
وی در ادامه با اشاره سرمایه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر بیان داشت: هم اکنون سرمایه‌ این صندوق 5 هزار میلیارد تومان سرمایه که از این رقم 4 هزار میلیارد تومان در بورس و یک هزار میلیارد تومان در بخش ملک سرمایه‌گذاری شده است.
به گفته رستمی تعداد بیمه‌شدگان بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر  در حال حاضر یک میلیون و 350 هزار نفر است که این رقم تا پایان سال به 2 میلیون نفر افزایش یابد.
مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بیان داشت: طبق پژوهش‌های صورت گرفته باید 6میلیون نفر تحت پوشش این صندوق قرار بگیرد که تمهیدات لازم برای ورود افراد و پوشش بیمه آنها اتخاذ شده است.
وی در ادامه با اشاره به برخی از سرفصل‌های برنامه‌های این صندوق تا پایان سال 94 گفت: تقویت کارگزارا‌یها، پرداخت وام به آنها و ایجاد رقابت بین آنها جهت ثبت‌نام از متقاضیان و پوشش روستائیان و بیمه اجتماعی یکی از برنامه‌های این صندوق محسوب می‌شود.
رستمی گفت: با توجه به اینکه حدود 10 سال از فعالیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر می‌گذرد، اساسنامه کارگزاریها باید بازنگری و اصلاح شود.
مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خاطرنشان کرد: این صندوق هیچ دخالتی در امر درمان بیمه‌شدگان ندارد و این حوزه به بیمه سلامت سپرده شده است.
رستمی در پایان با اشاره به فراهم کردن بستری مناسب جهت ثبت‌نام متقاضیان و بیمه‌شدگان گفت: استفاده از ظرفیت آی‌تی و ثبت‌نام اینترنتی از برنامه‌های آتی این مجموعه محسوب می‌شود./ فارس

» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *