RSS
امروز سه شنبه ، ۱ آبان ۱۳۹۷
آخرین اخبار

چشم انداز تیره رشد اقتصاد جهانی در سال‌۲۰۱۹

کاهش ۲۰ هزار تومانی وجه تضمین اولیه قراردادهای «آتی زعفران» از فردا

شرطی برای ادامه معاملات سکه آتی سکه

قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد+جدول

لزوم تقویت معاملات الکترونیکی طلای سرخ

در کیش اینوکس ۲۰۱۸ با معاملات الگوریتمی بیشتر آشنا شوید

گذاشتن وثیقه‌ برای اخلالگران بازار ارز، ممنوع

شرط جدید استفاده از وام مسکن یکم اعلام شد

اثرات شیوه های جبران کسری بودجه بر تورم و رشد اقتصادی

بازار بدهی در آستانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان

امروز آخرین مهلت ثبت شماره شبا برای سهام عدالت

واگذاری سهام موسسات دولتی جدی‌تر شد

نظرات بخش خصوصی را اخذ و منعکس کنید

فضای کسب و کار نامساعدتر شد

بانک رفاه حامی همایش انجمن پریودنتولوژی

پیش بینی گلدمن ساش از افزایش نرخ بهره

معاون نظارت بیمه مرکزی منصوب شد

نخستین همایش حسابرسی داخلی بانک ها برگزار شد

بانک سپه ۷۰۰ میلیارد ریال جایزه می‌دهد

برنامه جدید بانک مرکزی برای تعادل بازار ارز

هیچ گونه خطایی در اپلیکیشن «بله» وجود ندارد

توقف همکاری یک بانک تایوانی با ایران

پرویزیان عضو اصلی هیات انتظامی بانک‌ها شد

اروپا خواستار اتصال حداقل یک بانک ایرانی به سوئیفت

بانک ملی ایران ۲۴ ساعته با شماست!

معاون وزیر تعاون خبر داد

صادرات ۱.۱ میلیارد دلاری تعاونی‌ها در سال گذشته

۱۶:۵۵ - ۱۳۹۴/۲/۲۷کد خبر: 110235
ایستانیوز:معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی میزان صادرات غیر نفتی تعاونی‌ها را در سال گذشته یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار ذکر کرد و از تخصیص ۹۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای بخش تعاون در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، سید حمید کلانتری امروز - یکشنبه - در نشستی خبری اظهار کرد: دولت تدبیر و امید نگاه جدیدی به بخش تعاون دارد و بر همین اساس وزارت تعاون نیز در تلاش است تا فضای جدیدی برای تعاونی‌ها متصور شده و با این نگاه تحولی در بخش تعاون به وجود آورد.

وی افزود: در این راستا با بررسی‌های صورت گرفته به یک برنامه راهبردری رسیدیم و در قالب هفت راهبرد ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی، تحکیم تعاملات شبکه‌ای، توسعه همکاری های بین بخشی و دستگاهی،توسعه بازار و برند‌، تامین نظارت بر تعاونی‌ها و تامین مشوق‌ها و منابع مالی را به منظور تقویت و توانمندسازی شبکه تعاونی‌ها در نظر گرفتیم.

کلانتری به تعداد تشکیل تعاونی‌ها در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته 1540 تعاونی در بخش خدمات، 1065 تعاونی در حوزه کشاورزی، 903 تعاونی در بخش صنعت، 146 تعاونی در حوزه مسکن، 159 تعاونی در حوزه فرش دستباف، 112 تعاونی در حوزه چند منظوره، 45 تعاونی در بخش حمل و نقل و 86 تعاونی در حوزه فعالیت‌های عمرانی تشکیل شده است.

وی درعین حال از تخصیص 950 میلیارد تومان اعتبار برای تزریق به بخش تعاون در سال جاری خبر داد و گفت: در بودجه امسال برای بخش تعاون 950 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که امیدواریم این منابع برای توسعه هرچه بیشتر بخش تعاون تخصیص یابد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون به برنامه‌های وزارت تعاون اشاره و خاطرنشان کرد: در راستای توسعه همکاری‌های بین دستگاهی امسال با 23 استان کشور وارد تفاهم شدیم و با استانداران در حوزه تعاون تفاهم نامه امضا کردیم؛ با سازمان شهرکهای صنعتی نیز برای تعاونی‌های مستقر در این شهرکها تفاهم نامه بستیم و هم اکنون در شرف عقد تفاهم‌نامه با وزارت آموزش و پرورش هستیم که پیش نویس آن آماده شده است.

کلانتری در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری نمایشگاه های داخلی و خارجی تعاون و توسعه سفرهای استانی تعاونی‌ها را از دیگر برنامه‌های در دست وزارت تعاون در سال جاری ذکر کرد.

وی راه‌اندازی تعاونی‌های تامین نیاز مصرف کننده و تولید کننده را از اقدامات اساسی وزارت تعاون برشمرد و تاکید کرد: با ایجاد چنین تعاونی‌هایی نیاز به تامین مواد اولیه و حذف واسطه برای فروش محصولات تولیدی در تعاونی‌ها تسهیل خواهد شد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون همچنین از تشکیل 80 تعاونی توسعه و عمران در شهرستان های کشور خبر داد و گفت: این تعاونی‌ها به دلیل نوع فعالیت و کارکرد و میزان مشارکت مردمی، بهترین نوع تعاونی هستند و از هر رشته فعالیتی می تواند در آن ورود کند.

به گفته کلانتری در حال حاضر 14 تعاونی توسعه عمران شهرستان در کشور فعال است و انجام فعالیت های خدماتی، عمرانی و اقتصادی در آن امکانپذیر است.

وی در پایان افزود: موضوع تعاون در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و مردمی‌تر کردن اقتصاد امری ضروری است و امیدواریم همه دستگاه های اجرایی پشتیبانی موثری از بخش تعاون داشته باشند، چرا که فعالیت تعاونی‌ها به توسعه اشتغال، رشد سرمایه‌های اجتماعی، تحقق عدالت و محرومیت زدایی در جامعه کمک می‌کند.

به اعتقاد معاون وزیر تعاون اگر کاستی ها یا نارسایی‌هایی در برخی کارهای بزرگ اتفاق می‌افتد نباید کل بخش تعاون را زیر سوال برد و کارکردهای ارزشمند کار جمعی و تعاونی را نادیده گرفت.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *