RSS
امروز سه شنبه ، ۲۳ مرداد ۱۳۹۷
آخرین اخبار

اگر بانک مرکزی دخالت نکند، حباب سکه می‌ترکد

از "الف" تا "ی" ارزهای دیجیتالی

شگرد جدید صرافان در فروش ارز

زمان واریز یارانه مردادماه مشخص شد

امکان ثبت اینترنتی درخواست برای دریافت پایانه فروشگاهی بانک ملت

حمایت بانک کشاورزی از سنت حسنه ازدواج

انتشار شماره جدید ماهنامه بیمه دانا

پاسخگویی صددرصدی بیمه آسیا

افزایش اعتماد عمومی و رشد سرمایه‌گذاری در بانک شهر

نقش حساس تأمین اجتماعی در شرایط دشوار اقتصادی

مکاتبه مالیاتی بانک‌ها با جهانگیری

رشد ۲۴۰۰واحدی شاخص بورس

دستورالعمل توازن صادراتی تصویب شد

متوسط مالیات هر پزشک ۵.۷ میلیون

نرخ دلار به زیر ۸ هزار تومان رسید

انتخاب رئیس و نایب رئیس شورای عمومی سندیکای بیمه گران

شرکت مخابرات سرویس های ویژه به صنعت بیمه ارایه می دهد

بیمه گذاران الحاقیه بیمه بدنه خودرو تهیه کنند

سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار بیمه‌ای به ۴ میلیارد دلار رسید

دستورالعمل تامین و انتقال ارز هزینه‌های حمل‌ونقل کالا ابلاغ شد

راهکارهای ۱۰ گانه ساماندهی بازار مسکن

ابلاغ صورت‌های مالی نمونه به شرکت‌های کارگزاری

انتصاب مدیر امور سرمایه انسانی و آموزش بانک ایران زمین

نظام پیشنهادها، محور مجله شماره ۲۵۳ بانک ملی ایران

شارژ آزمایشی مگامدول چادرملو با موفقیت انجام شد

معاون وزیر تعاون خبر داد

صادرات ۱.۱ میلیارد دلاری تعاونی‌ها در سال گذشته

۱۶:۵۵ - ۱۳۹۴/۲/۲۷کد خبر: 110235
ایستانیوز:معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی میزان صادرات غیر نفتی تعاونی‌ها را در سال گذشته یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار ذکر کرد و از تخصیص ۹۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای بخش تعاون در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، سید حمید کلانتری امروز - یکشنبه - در نشستی خبری اظهار کرد: دولت تدبیر و امید نگاه جدیدی به بخش تعاون دارد و بر همین اساس وزارت تعاون نیز در تلاش است تا فضای جدیدی برای تعاونی‌ها متصور شده و با این نگاه تحولی در بخش تعاون به وجود آورد.

وی افزود: در این راستا با بررسی‌های صورت گرفته به یک برنامه راهبردری رسیدیم و در قالب هفت راهبرد ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی، تحکیم تعاملات شبکه‌ای، توسعه همکاری های بین بخشی و دستگاهی،توسعه بازار و برند‌، تامین نظارت بر تعاونی‌ها و تامین مشوق‌ها و منابع مالی را به منظور تقویت و توانمندسازی شبکه تعاونی‌ها در نظر گرفتیم.

کلانتری به تعداد تشکیل تعاونی‌ها در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته 1540 تعاونی در بخش خدمات، 1065 تعاونی در حوزه کشاورزی، 903 تعاونی در بخش صنعت، 146 تعاونی در حوزه مسکن، 159 تعاونی در حوزه فرش دستباف، 112 تعاونی در حوزه چند منظوره، 45 تعاونی در بخش حمل و نقل و 86 تعاونی در حوزه فعالیت‌های عمرانی تشکیل شده است.

وی درعین حال از تخصیص 950 میلیارد تومان اعتبار برای تزریق به بخش تعاون در سال جاری خبر داد و گفت: در بودجه امسال برای بخش تعاون 950 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که امیدواریم این منابع برای توسعه هرچه بیشتر بخش تعاون تخصیص یابد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون به برنامه‌های وزارت تعاون اشاره و خاطرنشان کرد: در راستای توسعه همکاری‌های بین دستگاهی امسال با 23 استان کشور وارد تفاهم شدیم و با استانداران در حوزه تعاون تفاهم نامه امضا کردیم؛ با سازمان شهرکهای صنعتی نیز برای تعاونی‌های مستقر در این شهرکها تفاهم نامه بستیم و هم اکنون در شرف عقد تفاهم‌نامه با وزارت آموزش و پرورش هستیم که پیش نویس آن آماده شده است.

کلانتری در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری نمایشگاه های داخلی و خارجی تعاون و توسعه سفرهای استانی تعاونی‌ها را از دیگر برنامه‌های در دست وزارت تعاون در سال جاری ذکر کرد.

وی راه‌اندازی تعاونی‌های تامین نیاز مصرف کننده و تولید کننده را از اقدامات اساسی وزارت تعاون برشمرد و تاکید کرد: با ایجاد چنین تعاونی‌هایی نیاز به تامین مواد اولیه و حذف واسطه برای فروش محصولات تولیدی در تعاونی‌ها تسهیل خواهد شد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون همچنین از تشکیل 80 تعاونی توسعه و عمران در شهرستان های کشور خبر داد و گفت: این تعاونی‌ها به دلیل نوع فعالیت و کارکرد و میزان مشارکت مردمی، بهترین نوع تعاونی هستند و از هر رشته فعالیتی می تواند در آن ورود کند.

به گفته کلانتری در حال حاضر 14 تعاونی توسعه عمران شهرستان در کشور فعال است و انجام فعالیت های خدماتی، عمرانی و اقتصادی در آن امکانپذیر است.

وی در پایان افزود: موضوع تعاون در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و مردمی‌تر کردن اقتصاد امری ضروری است و امیدواریم همه دستگاه های اجرایی پشتیبانی موثری از بخش تعاون داشته باشند، چرا که فعالیت تعاونی‌ها به توسعه اشتغال، رشد سرمایه‌های اجتماعی، تحقق عدالت و محرومیت زدایی در جامعه کمک می‌کند.

به اعتقاد معاون وزیر تعاون اگر کاستی ها یا نارسایی‌هایی در برخی کارهای بزرگ اتفاق می‌افتد نباید کل بخش تعاون را زیر سوال برد و کارکردهای ارزشمند کار جمعی و تعاونی را نادیده گرفت.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *